פרק 10, קשיים

מדע ההתעשרות, וואלאס די. ווטלס, פרק 10.

"לא ניתן לשמור על תמונה אמיתית וברורה של העושר כאשר מפנים ללא הרף את תשומת הלב לתמונות הפוכות, בין אם הן קיימות או דמיוניות. אלו הם ה"קשיים".

אל תספר על צרותיך הפיננסיות מהעבר, אם היו לך כאלה. אל תחשוב עליהן כלל. אל תספר על עוניים של הוריך או על הקשיים מהם סבלת בעבר. יש בכך כדי לסווג את עצמך בין העניים, והדבר יעכב את תנועת הדברים בכיוונך. הנח לעוני ולכל מה שקשור בו מאחוריך...

אכן, קיימים דברים רבים במצב הקיים שאינם נעימים, "קשיים", אולם מה הטעם לשקוד עליהם כאשר הם ללא כל ספק יחלפו מן העולם והעיסוק בהם רק יאט את קצב התפוגגותם וישמר את קיומם עמנו? מדוע להקדיש זמן ותשומת לב לדברים שיסתלקו מן העולם באופן טבעי, כאשר תרומתך להאצת סילוקם אפשרית רק על ידי מילוי חלקך בעידוד ההתפתחות והצמיחה?...

הקדש את כל כולך לעניין ההתעשרות. אל תתמקד בעוני. בכל פעם שתחשוב או תדבר על עניים, חשוב ודבר עליהם כמי שעתידים להתעשר, כמי שיש לברכם ולא לרחם עליהם. אז הם ואחרים יקבלו השראה, ויתחילו לחפש את דרכם...

אנשים מסוימים נותרים עניים כי הם אינם מודעים לעובדה שקיים עבורם עושר, ואת אלה ניתן ללמד בדרך של מתן דוגמה אישית ולהראות להם כיצד התעשרתם בזכות עצמכם ובזכות התנהגותכם.

אחרים נותרים עניים כי למרות שהם חשים שקיימת דרך להיחלץ ממצב זה, הם עצלנים מדי מבחינה אינטלקטואלית מכדי לרתום את המאמץ המנטלי הדרוש למציאת הדרך והליכה בה. לאלה, הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות זה לעורר את תשוקתם על ידי הצגת האושר שנובע מהתעשרות נכונה.

אחרים נותרים עניים כי למרות שיש להם ידע כלשהו, הם הלכו לאיבוד במבוך של תיאוריות ואינם יודעים עוד באיזו דרך עליהם לצעוד. הם מנסים שילוב של שיטות רבות ונכשלים בכולן. לאלה, שוב, הטוב ביותר הוא להראות את הדרך הנכונה באמצעות דוגמה אישית. קורטוב של עשייה שווה קילוגרם של תיאוריה.

הטוב ביותר שתוכלו לעשות לטובת העולם כולו הוא למצות את הטוב ביותר עבורכם...

קיים חומר חשיבה ממנו כל הדברים נבראו, והוא, בצורתו הראשונית, חודר ומחלחל וממלא את חלל היקום. מחשבה בתוך חומר זה מייצרת את הדבר שמשקף את המחשבה.

אדם יכול ליצור דברים במחשבתו, ועל ידי הטבעת אותה מחשבה בחומר נטול-הצורה, הוא גורם להיווצרותו של אותו דבר עליו חשב.

לשם כך, חייב האדם לעבור מחשיבה תחרותית לחשיבה יצירתית. עליו ליצור תמונה מנטלית ברורה של הדברים שהוא רוצה להשיג, ולהיצמד לתמונה זו במחשבותיו מתוך מטרה ברורה להשיג את שהוא רוצה, ומתוך אמונה שהוא אכן משיג זאת, כשהוא נועל את מחשבותיו מפני כל מה שמנסה להסיטו ממטרתו, לעמעם את חזונו, או לדכא את אמונתו. כדי שיוכל לקבל את המגיע אליו, חייב האדם לפעול עכשיו באמצעות האנשים והחפצים שנמצאים בסביבתו."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים