פרק 16, כישלון

מדע ההתעשרות, וואלאס די. ווטלס, פרק 16.

"אל תטריד את עצמך בשאלות כיצד תתגבר על מכשולים שעלולים לצוץ ולאיים על עסקיך אלא אם כן אתה רואה בוודאות שעליך לשנות את נתיב הפעולה היום כדי להימנע מהם.

גם אם ממרחקים אתה מבחין במכשול עצום, אם תמשיך לפעול בדרך מסוימת תגלה שכאשר תתקרב אליו הוא ייעלם, או שתתגלה לך דרך עוקפת מעליו, מתחתיו, דרכו או סביבו...

אל תטריד את עצמך במחשבה על אסונות אפשריים, מכשולים, חרדות, או נסיבות שלא יפעלו לטובתך. יהיה לך די זמן לפגוש דברים אלה כאשר הם יבואו ויציגו את עצמם בפניך בהווה המידי, ואז תגלה שכל קושי נושא עמו את האמצעי להתגבר עליו.

הישמר בדבריך. לעולם אל תדבר על עצמך, על עסקיך, או על כל דבר אחר בדרך שיש בו משום רפיון ידיים או הרתעה.

לעולם אל תודה באפשרות של כישלון ואל תדבר בדרך שרואה באופציה של כישלון אפשרות...

אמן את עצמך לחשוב ולהתבונן בעולם כישות שמתהווה וצומחת וראה ברוע אלמנט בלתי מפותח בלבד. דבר תמיד במונחים של התקדמות. לנהוג אחרת פירושו להתכחש לאמונתך, ולהתכחש לאמונתך פירושו לאבד אותה.

לעולם אל תרשה לעצמך לחוש אכזבה. ייתכן ודבר מה לו ציפית לא יגיע במועד, והדבר ייראה לך ככישלון. אולם אם תיצמד לאמונתך תגלה שהכישלון אינו אלא למראית עין.

המשך ללכת בדרך המסוימת, ואם לא תקבל את מבוקשך, תקבל דבר מה טוב ממנו ואז תבין שמה שנראה ככישלון אינו אלא הצלחה גדולה...

יחד עם זאת, אל תהסס ואל תרעד מפחד שמא אתה עלול להגיע למקום כלשהו בו תיכשל בשל חוסר יכולת. המשך לצעוד, וכאשר תגיע לאותו מקום, היכולת תינתן לך. בפניך ייפתח אותו מקור יכולת שאפשר לאברהם לינקולן חסר ההשכלה לבצע את העבודה המופלאה ביותר שאי פעם הושגה על ידי ממשל כלשהו. אתה רשאי להשתמש ולהיעזר בכל התבונה שקיימת לשם מילוי התפקידים המוטלים עליך. המשך לצעוד באמונה שלמה."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים