פרק 3, הגבלות

מדע ההתעשרות, וואלאס די. ווטלס, פרק 3.

"אף אחד לא נותר עני רק בגלל שלאנשים אחרים יש מונופול על העושר והם הקימו סביבו גדר שחוסמת את דרכו את העושר. ייתכן ותחומי עיסוק מסוימים נעולים בפניך, אבל ישנם ערוצים אחרים שפתוחים לך ללא הגבלות.

בתקופות שונות פונים גלי ההזדמנות בכיוונים שונים, לפי המצב הכללי המסוים אליה הגיעה ההתפתחות החברתית. במקום לנסות לשחות נגד הזרם, אדם שיזרום עם הגאות ייהנה משפע של הזדמנויות.

לפיכך אף הזדמנות לא נמנעה מהפועלים, בין אם בודדים או מעמד שלם. הפועלים אינם "מדוכאים" על ידי אדוניהם. הם אינם "חסומים" על ידי הארגונים והעסקים הגדולים. כמעמד, הם נמצאים במקום בו הם נמצאים כי הם אינם פועלים בדרך מסוימת.

כמות ההיצע הנראה לעין אינה מוגבלת, וכמות ההיצע הסמוי מן העין אינה מוגבלת.

כל מה שקיים בעולם נוצר מחומר ראשוני ממנו נוצרים כל הדברים. כאשר הצורות הישנות מתפוגגות, נוצרות ללא הרף צורות חדשות, שמקורן אחד.

אין הגבלות על כמות החומר נטול-הצורה, או הישות הראשונית. היקום נוצר ממנו, אך לא נוצל כולו לבניית היקום. ישות זו חלחלה ומילאה בחומר גלם ראשוני את המרווחים שבתוך ובין הצורות הנראות לעין שביקום. אך גם אם נייצר פי עשרת אלפים מכפי שכבר נוצר, עדיין לא נצליח למצות את היצע חומר הגלם של היקום.

לפיכך, איש אינו עני כי הטבע עני או כי אין מספיק עבורו...

הטבע הנו מאגר בלתי נדלה של עושר. ההיצע לעולם לא ייגמר. הישות הראשונית מלאה באנרגיה יצירתית, והיא מייצרת ללא הרף צורות נוספות...

הדבר נכון לגבי האדם באופן [sociallocker]

קולקטיבי. המין האנושי בכללותו תמיד יהיה עשיר מאד, ואם ישנם בני אדם עניים, הדבר נובע מכך שהם אינם פועלים באותה דרך מסוימת שגורמת לאדם להתעשר. החומר נטול-הצורה הוא חומר חכם. זהו חומר חושב. הוא חי ודוחף תמיד לכיוון העצמת החיים. הדחף טבעי והמושרש של החיים הוא לחיות יותר. טבעה של התבונה להרחיב את עצמה, וטבעה של ההכרה לבקש להרחיב את גבולותיה ולמצוא ביטוי מלא יותר. עולם הצורות נברא מחומר נטול-צורה שהתגלם בתוך צורה כדי לבטא את עצמו באופן מלא יותר.

היקום אינו אלא נוכחות עצומה וחיונית והוא נע תמיד ובאופן טבעי לקראת חיים נוספים ולקראת תפקוד מלא יותר...

אף אדם לא נותר עני כי יש מחסור בעושר. מאוחר יותר אציג עובדה זו לפיה אפילו משאבי החומר נטול-צורה נשמעים לפקודתו של האדם שפועל וחושב בדרך מסוימת."

[/sociallocker]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים