פרק 4, מחשבה

מדע ההתעשרות, וואלאס די. ווטלס, פרק 4.

מחשבה יוצרת מציאות

"מחשבה היא הכוח היחיד שמסוגל לייצר עושר ממשי מתוך החומר נטול-הצורה. החומר ממנו עשויים כל הדברים הוא חומר חושב, והמחשבה על צורה בתוך חומר זה מניבה את הצורה.

הישות הראשונית נעה על פי מחשבות. כל צורה ותהליך שקיימים בטבע אינם אלא ביטויים נראים לעין של מחשבה בישות הראשונית. כאשר החומר נטול-הצורה חושב על צורה, הוא לובש את אותה צורה. כאשר הוא חושב על תנועה, הוא מבצע את התנועה. כך נבראו כל הדברים. אנו חיים בעולם שנברא ממחשבה ומהווה חלק מיקום שנברא ממחשבה. המחשבה על יקום בתנועה שעוברת בחומר נטול-הצורה, וחומר החשיבה – שנע בהתאם לאותה מחשבה – לבשו צורה של מערכות פלנטריות, ששימרו את אותה צורה. חומר החשיבה לבש את צורת המחשבה שנהגתה, והוא נע עתה בהתאם לאותה מחשבה...

המחשבה על בית בסגנון מסוים שמוטבעת בישות הראשונית, אינה גורמת ליצירה מיידית של הבית, אבל היא עשויה לגרום להנעה של אנרגיות יצירתיות שכבר פועלות בעולם הסחר והחליפין בערוצים כאלה שיגרמו לבניה מואצת של הבית. ואם לא קיימים ערוצים באמצעותם תוכל האנרגיה היצירתית לפעול, אזי הבית ייווצר ישירות מהישות הראשונית, מבלי להמתין לתהליכים האיטיים של העולם האורגני והבלתי אורגני.

לא ניתן להטביע מחשבה על צורה ישות הראשונית מבלי לגרום לבריאתה של אותה צורה. האדם הוא מרכז חשיבה והוא מסוגל לברוא מחשבה. כל הצורות שהאדם מייצר בידיו חייבות תחילה להתקיים במחשבתו. לא ניתן לעצב צורה אלא אם כן חשב עליה תחילה...

כאשר אדם חושב מחשבה-צורה, הוא נוטל את החומר מבין הצורות שקיימות בטבע ובורא תמונה של הצורה שבמחשבתו. עד היום לא נעשה כמעט כל מאמץ לשתף פעולה עם התבונה נטולת-הצורה – כדי לשתף פעולה עם אלוהים. האדם הבודד לא חלם שהוא יכול לעשות מה שאלוהים עושה. האדם עיצב מחדש ושינה צורות קיימות באמצעות עבודת כפיים ולא נתן את ליבו כלל לשאלה האם ייתכן להפיק דברים מתוך החומר נטול-הצורה על ידי שיגור מחשבות לעברו.

עלינו להניח שלוש הנחות יסוד בסיסיות...

  • קיים חומר חשיבה ממנו כל הדברים נבראו, והוא, בצורתו הראשונית, חודר ומחלחל וממלא את חלל היקום.
  • מחשבה בתוך חומר זה מייצרת את הדבר שמשקף את המחשבה.
  • אדם יכול ליצור דברים במחשבתו, ועל ידי הטבעת אותה מחשבה בחומר נטול-הצורה, הוא גורם להיווצרותו של אותו דבר עליו חשב.

כל אדם ניחן ביכולת מולדת וטבעית לחשוב כרצונו, אולם המאמץ שנדרש לשם כך הוא גדול מאד בהשוואה למאמץ שנדרש כדי לחשוב מחשבות שמתבססות על הרושם החיצוני. לחשוב מחשבות על פי מראה חיצוני זה קל.  לחשוב מחשבות אמת ללא קשר עם המראה החיצוני זוהי עבודה קשה שדורשת השקעה רבה יותר מאשר בכל עבודה אחרת שאנו נדרשים לבצע.

אין עבודה שגורמת לבני אדם להתכווץ יותר מאשר חשיבה קבועה ורצופה. זוהי העבודה הקשה בעולם. הדבר נכון במיוחד כאשר האמת מנוגדת לרושם החיצוני. כל מופע בעולם החיצוני נוטה ליצור צורה מקבילה במוחו של המתבונן, וניתן למנוע זאת רק על ידי היצמדות למחשבה של אמת."

התבוננות בעוני תגרום ליצירת צורות מקבילות במחשבה, אלא אם כן תיצמד לאמת שהעוני לא באמת קיים, אלא רק שפע...

 יש להניח בצד את כל העקרונות האחרים של היקום, ולשנן עקרון זה עד שייקבע במוחך ויהפוך לטבע שני. יש לקרוא את אותן הצהרות שוב ושוב. לשנן כל מילה ולהרהר בהן עד שתאמין באמונה שלמה במשמעותן. כאשר הספק מחלחל, יש לסלקו. אין להקשיב לטיעונים מנוגדים לרעיון זה. אין ללכת לכנסים או להרצאות בהן נאמרים או נלמדים רעיונות מנוגדים. כל בלבול בהבנה ובאמונה יורידו לטמיון את מאמציך.

אין לשאול מדוע הדברים נכונים ואין לעסוק בספקולציות כיצד ומדוע זה נכון. פשוט יש לבטוח בהם. מדע ההתעשרות מתחיל בקבלה מוחלטת שלהם."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים