TGR – Think and grow rich

מבוא ל TGR

TGR

הרעיון מאחורי הפילוסופיה של מר היל הוא שחוכמה או תארים או הישגים אינטלקטואליים יכולים להיות כלים טובים לחיזוק אך לא ליצירת עושר, ולכן כל מה שמלמדים בבי"ס או באקדמיה, יכולים להיות בזבוז זמן אם הם לא מצויים בידי האדם אשר מיישם את העקרונות שעליו מדבר הספר הזה.

אני מסכים עם האמירה הזו ונוכחתי לראות אותה בעצמי. לטענת מר היל הוא עצמו בדק את הנאמר בספר הזה על מספר רב של אנשים (500), והעקרונות תומצתו למשנה סדורה לאחר שנים של מחקר כאשר המנחה שלו היה למעשה אחד העשירים הידועים בארה"ב (אנדרו קרנגי), אשר בעצמו חי לפי אותם עקרונות. אותו מר קרנגי, הגיע למסקנה בדבר חשיבותה של "האינטילגנציה הרגשית", לאחר שהצליח להוביל את המנהלים שעבדו תחתיו להישגים מכובדים וליצירת הון משלהם גם לאחר מכן באופן עצמאי, כל עוד עבדו בלפי העקרונות הללו. מנהלים אלו, הגיעו הרבה פעמים מרקע של השכלה זניחה. ניתן להיווכח גם היום למקרים כאלו הבאים לידי ביטוי בחלק נכבד מעשירי ישראל אשר אין להם ולו רקע מצומצם ביותר במישור ההשכלתי ואף רובם התחילו ממצב אפסי ואינם בעלי איכויות של שחקני קולנוע מהפנטים.

לאורך הספר (וקראתי אותו פעם אחת) מדובר על כללים שעל מנת להצליח צריך ליישם אותם ולעבוד על עצמנו באופן מתמיד ונוקשה כדי להשיג את התוצאות ולהטמיע בעצמנו את האיכויות הללו.

מר היל טוען שתוך כדי הקריאה מתגלה הסוד שהוא המפתח להצלחה ואשר הוא מוזכר לפחות 100 פעמים לאורך הספר. אולם יזהה אותו מי שמוכן לקבל את ההצלחה ופתוח לה ומזמין אותה לחייו. אני הבנתי את העקרונות אך אני מתקשה לומר שהסוד הינו חד משמעי ושזיהיתי אותו ככזה. אני מקווה שהוא יתבהר לי הפעם למרות שלדעתי הבנתי את הרעיון של הספר.

לדעתי הרעיון הוא שהמשאב שאנו הכי שולטים בו אך לא מנתבים אותו כמו שצריך זהו הMind שלנו. לנו יש את השליטה הבלעדית על מה שאנחנו רוצים, צריכים, מרגישים ומתנהגים. המחשבה שלנו תיצור מציאות. ככל שאנחנו נשלוט בה יותר, נהיה מפוקסים ונרדוף אחר מטרותינו יותר וככל שלא נוותר ונמשיך להאמין ונתעקש ושוב נהיה מפוקסים במה שאנחנו רוצים ונהיה אסירי תודה על כל מה שיש לנו ושאנחנו כבר קיבלנו ונמשיך לקבל בעקבות מחשבותינו והחיבור הקוסמי שלנו לעולם, כך ההצלחה תגיע יותר הרבה ויותר מהר.

הסוד הזה מורכב משני חלקים:

כל מי שקיבל את השראת הספר והשתמש בה, שגשג.

אין אחד שמגיע להישגים מרשימים מבלי שישתמש ביודעין או שלא בסוד.

בסוף ההקדמה, מר היל מדבר על כך שהוא לא מעודד במיוחד השכלה, למרות שהוא גם לא מזלזל בה, אולם היא לא המרכיב העיקרי (בניגוד לחינוך הפולני שגדלנו עליו) להצלחה...

הוא טוען כי סוד ההצלחה יקפץ לנגד עינינו ויתגלה לנו מתישהו לאורך קריאת הספר, למרות שהוא שזור לכל ארכו, אולם בהנחה שאנו מוכנים אליו. טוב אז אני לא רוצה לעשות פה ספוילר אבל מה לעשות שלשם כך התכנסנו כאן...(:

הוא מצהיר כי הספר עוסק בעובדות ולא בצירוף של תאוריות, ושנלמד ממנו לא רק מה לעשות אלא איך לעשות... (טוב זה קצת מצריך עבודה לאורך זמן...).

כמו כן, נזכור כי כל צעד לקראת הישגים והצלחה מתחיל ביוזמה אישית. אם הגענו לשלב זה, יש לנו כבר בסיס טוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים