פרק 1 – חשיבה חיובית.

TGR, נפוליאון היל, פרק 1, חשיבה חיובית

חשיבה חיובית

על תחילת הספר הוא פותח במשפט המנצח לדעתי:

TRULY, "thoughts are things," and powerful things at that, when they are mixed with definiteness of purpose, persistence, and a BURNING DESIRE for their translation into riches, or other material objects.

וזה לדעתי תמצית הרעיון. זה נשמע קלישאתי פלצני וסיסמאתי של ילדים ואגדות, אבל אני חווה את זה היום וחוויתי את זה בעבר. כנראה שצריך לעבור כמה דברים בחיים בשביל להבין את זה.

אנסה להמיר את זה לעברית:

"באשכרה, מחשבות הן דברים. ודברים חזקים אשר באים יחד עם מחשבה ברורה מוחלטת ומוגדרת, התמדה ועקביות, ותשוקה בוערת להמרת הדברים הללו לעושר, או כל דבר או מטרה אחרים."

בפרק זה מר היל מספר על מישהו בשם בארנס, שהחליט שהוא רוצה להיות שותף של תומס אדיסון, מתישהו במהלך המאה ה- 19. זה לא התחיל בבום אחד, אלא זו מחשבה שהתגבשה אצלו לאורך זמן ולאחר שבתחילה הוא רצה רק לעבוד איתו. כשהוא חשב על כך לראשונה לא היה לו אפילו כסף לכרטיס נסיעה לאזור שבו פעל אדיסון. מצב כזה מספיק בשביל לא מעט אנשים למצוא את הסיבות למה לרדת מרעיון כה "מוזר", אולם הוא החליט שהוא הולך על זה והתפלח ברכבת מסע שנוסעת לכיוון.

אדיסון העיד עליו מאוחר יותר כי פשוט הגיע, עם מבט ועם מחשבה נחושים לא להרפות עד שהוא יתקבל לעבודה. אדיסון מציין כי הוא למד במרוצת השנים כי אדם כזה שמגיע עם נחישות כזו ואשר מוכן לשים את נפשו על הכף, בסוף יצליח. מה שאכן קרה בסוף...

מה שהיה חשוב זה לא מה שהוא אמר, או מה שהוא לבש (בלויים), אלא מחשבה שהיתה לו במיינד.

הנקודה היא שבארנס לא עבד כשותף של אדיסון מההתחלה אלא התחיל בעבודות זוטרות, וחתר לפסגה, עם הרבה עבודה והשקעה, מחכה להזדמנות שתיקרא לו להציג את יכולותיו.

לאחר תקופה, הוא עדיין לא קיבל צ'אנס, אולם, משהו קרה שם לאורך הזמן- בארנס העצים את מחשבותיו בנושא.

הוא לא נשבר ואמר, טוב נו, אולי אחפש לי משהו אחר. הוא התמיד. הוא כיוון למטרה המוחלטת שלו. ונהיה אובססיבי במחשבה שלו עליה. עד שהיא תתגשם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים