TGR5, אישיות נעימה.

TGR, נפוליאון היל, אישיות נעימה

אישיות נעימה

בסרטון זה, נעסוק באישיות נעימה. אישיותנו היא אשר תקבע אם אנשים ימשכו אלינו או ימנעו מאתנו. ע"י אישיותנו, אנו מציגים לעולם את עצמנו וזוהי התכונה היחידה אשר מבדילה בינינו לבין אנשים אחרים. זהו הסימן היכר לפיו אנשים מזהים אותנו, וזהו הגורם הקובע את הצלחתנו או כישלוננו כאשר נרצה "למכור" את עצמנו לעולם. על כן, עלינו לראות את האישיות שלנו בהתאם לצורה בה אנו נראים ע"י אחרים, ע"מ שנוכל לשפר אותה במקום שבו היא צריכה שיפור. אישיותנו מורכבת מיותר מ- 30 פרמטרים, איכויות ותכונות. נזכור לפני כן כי כל תכונה המאפיינת אותנו, נמצאת בשליטתנו כך שאנו יכולים לשפר אותה ולהיות כל מה שאנו חפצים להיות. נזכיר כמה מהחשובות שבהן:

1)      גישה מנטלית. באמצעות תכונה זו אנו יכולים לגרום לאנשים לחבב אותנו או לא לחבב אותנו. אם אנו רוצים שאנשים ימשכו אלינו, עלינו לשמור על גישה מנטלית חיובית. איך אנשים יודעים מהי הגישה המנטלית שלנו? ראשית, אנשים נוטים לקלוט את גישתנו המנטלית בסוג של טלפתיה או אינטואיציה, לעיתים אף מבלי שנזוז או נאמר משהו. כמו כן, ניתן לקלוט את זה ע"י טון הדיבור שלנו, ע"י הבעת פנינו, הגינונים בהם אנו נוהגים כלפי אנשים אחרים ולכן יהיה קשה מאוד מלחמוק מהצגת האישיות המדויקת שלנו לעולם.

2)      גמישות הגישה המנטלית. אם אנו בעלי גמישות בגישתנו, נוכל להתאים את עצמנו לכל הסיטואציות ביחסינו עם אחרים, מבלי לאבד את שלוותנו או להיות מרוגזים. אם תהיה לנו גמישות בגישתנו המנטלית, לא ניתן יהיה לא ניתן יהיה להרגיז או לטלטל אותנו מבלי שנשתף פעולה או נסכים לכך. אמנם לא נוכל לשלוט על התנהגותם של הסובבים אותנו אשר יגרמו לנו לאבד את שלוותנו, אולם נוכל לשלוט בתגובותינו כלפי התנהגויות אלו, ע"י כך שנתאמן על גמישות הגישה של אישיותנו. נשים לב שכל המצליחים נמצאים בשליטה גבוהה, ולא נותנים להשפעות הסביבתיות להשפיע על התנהגותם ועל תגובותיהם.

3)      היכולת לשלוט ולהכווין את רגש ההתלהבות שלנו. התלהבות היא אחד האמצעים בהם אנו מעניקים עוצמה לדברינו אולם עלינו להיות מסוגלים לכבות ולהדליק את התכונה הזו לפי ראותנו. התלהבות שאינה קשורה נשלטת עלולה לגרום את האפקט ההפוך. התלהבות יכולה לסייע בלרתום אלינו אנשים ולחדור למודעותם ולמיינד שלהם, באופן כזה שזה יפעל גם אם הם לא מעוניינים בכך.

4)      כנות. האדם אשר אינו כנה בגישתו, מהר מאוד יזוהה וידחה, מאחר ואף אחד אינו מעוניין לשתף פעולה עם אדם המתויג כבלתי אמין. כנות היא תכונה כזו אשר לא ניתנת לזיוף, אפילו ע"י המתוחכם ביותר, כי חוסר כנות תמיד תהיה מלווה בתמרורי אזהרה אשר יזוהו ע"י הסביבה.

ניתן להיזכר בחוויות אישיות שלנו מהעבר [sociallocker]

כדי לראות את אמיתות העקרונות הללו בעצמנו.

מאידך, ישנה גם רשימה של תכונות המאפיינות אישיות שאינה מושכת. מומלץ לחשוב באופן ביקורתי עליהם בנוגע לעצמנו ולזהות את המאפיינים (אם יש כאלו), על מנת לטפל בהם ולשפר אותם לצורך שיפורנו בעיני הסביבה וכדי שנוכל לשווק את עצמנו בצורה טובה:

1)      התכונה ההרסנית ביותר היא, להתפרץ לתוך דברי האחר ולא להמתין לשמוע אותו בסבלנות.

2)      סרקזם וציניות אשר מלווים בהערות מתחכמות אשר אינן כה חכמות.

3)      יוהרה המבוטאת בדיבור או מעשים.

4)      אדישות ואי הקשבה לאלו אשר מדברים איתך. קיים ערך גבוה יותר להקשבה טובה לזולת מאשר להיות דברן טוב, מאחר והאדם תמיד ילמד משהו ע"י כך שיקשיב לאחרים ולעולם לא ילמד שום דבר אם רק ידבר.

5)      הניסיון לחנופה, כאשר היא אינה במקום, תוביל לעוינות מהצד השני ותגרום לחשדנות מהצד השני שכנראה המחניף, מעוניין במשהו שאולי הוא לא ראוי לו.

6)      ההרגל למצוא את השלילי והחסרונות בעולם באופן כללי ובאנשים באופן ספציפי, מעולם לא היה הרגל פופולרי. עדיף בהרבה להוביל את ההיבט ואת השיחה לעבר משהו שהוא נכון וצודק, מאשר להתלונן על משהו או על מישהו שנראה כאילו הוא לא בסדר או טועה.

7)      עימות עם מי שאיננו מסכימים איתו באופן בוטה ו\או ישיר בעוד שאין כל יתרון בלעשות את זה, למעט היותנו בצד השני של המתרס.

8)      לנדב עצות שלא נתבקשו ע"י מי שלא ביקש זאת. עצות חינם בד"כ שוות כלום וגורמות לחוסר נחת בקרב הצד השני ושעמום.

9)      ההרגל לדבר ולעסוק במחלות, דאגות ובעיות יהיה אולי מקובל בקרב אנשים מסוימים אך באופן כללי לא יתרום שום דבר ולא יעזור לאדם להיות מקובל או פופולארי. אם ברצונך להיות פופולארי, עליך לדבר בעיקר על הדברים המעניינים את מי שאתה נמצא בקרבו או מדבר איתו.

10)  התנשאות וניסיון להראות "מעל" ע"י השימוש בביטויים ובמילים גבוהות שאינן מוכרות לעמיתינו. אם ברצוננו למכור את עצמנו לסביבתנו, עלינו לשוחח עימם ברמה שלהם ובגובה העיניים, ולהתבטא במונחים המוכרים להם.

11)  קנאה במצליחים היא תכונה אשר משחיתה אישיות נעימה. האנשים המצליחנים באמת, תמיד נוטים להיות נדיבים, אדיבים ותומכים בהצלחותיהם ובשמחתם של אחרים.

12)  הופעה לא מטופחת לא תוסיף למשיכתם של אחרים אלינו.

נזכור שאם אנו לא פופולריים בקרב אנשים אחרים, כנראה יש לכך סיבה שנוכל לזהות ולתקן. זה לא סביר שאנשים לא יחבבו מישהו ללא סיבה. לפני שנוכל להתקדם ובאמת להגיע להצלחה, עלינו לגרום לאישיות שלנו להיות יותר נעימה. זה כנראה ידרוש כנות עם עצמנו ואומץ לבצע זאת באופן תקיף. אישיות נעימה עומדת בין העקרונות הראשונים להוביל לעושר.

אישיות נעימה תמיד תהיה מתוגמלת באופן נרחב יותר.

[/sociallocker]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים