TGR10, בעיה הזדמנות.

TGR, נפוליאון היל, מבעיה להזדמנות.

מבעיה להזדמנות

הסרטון העשירי עוסק בהתגברות על משברים, אכזבות ותבוסות. הרעיון הוא להפוך כל בעיה לסוג של הזדמנות. עיקרון זה הינו מיוחד מכל שאר העקרונות משום שהוא נותן לנו כלים להפוך כל כישלון, תבוסה, ואכזבה שנתקל בהם מעתה ואילך,  לנכס. העיקרון של ללמוד מכל מצוקה בה אנו מצויים, מאפשר לנו להמיר כל טעות, תבוסה וכישלון מהעבר, לנכס אשר יעזור לנו להשיג הצלחה כבירה בעתיד ולראות בכישלון כ- הזדמנות.

ראשית, נבקש להפנות את תשומת לבנו לעובדה אשר תעניק לנו חזקה מידית במפתח העיקרי להצלחה, קרי, הגישה המנטלית החיובית שלנו היא האמצעי היחיד באמצעותו נוכל לגבור על כל צרה, ולהמיר מכשולים להצלחות, קרי להפוך כל בעיה להזדמנות.

נראה כאילו הנחלת תבוסות וקשיים לאנשים, זוהי דרכו של הטבע לחנך אנשים לשלוט במיינד שלהם. אולם בורא העולם, בחכמה רבה, יצר את האמצעים להמרת חוויות אלו לנכסים בעל ערך רב, באמצעות רכישת גישה מנטאלית חיובית ושמירה עליה. למרות היתרונות שאנו עשויים לזכות בהם כתוצאה מהצרות שלנו, והחוויות הלא נעימות שאנו נחווה בעולם, אף אחד אינו מעוניין לחוות אותם, אולם זאת משום שאף אחד עוד לא הבין איך בעיה זו מהווה למעשה הזדמנות.

ברגע שתלמד כי הצרות שלך יכולות להניב לך תמורה, אתה במהרה תטפח את הציפיה להניב את התמורה הזו מכל מכשול וצרה שיקרו בדרכך. לשם ההמחשה ניתן לקחת את הבחור שנולד ללא גפיים ופיתח את המיזם של ההשראה, למרות היותו מוגבל ללא יכולת לזוז, מה שמגביר את האפקט של העסק שלו ואת העיקרון של נושא הסרט הזה. דוגמא נוספת ניתן לקבל מ- FDR (נשיא ארה"ב בימי מלה"ע השניה) שבשיא תהילתו חלה בפוליו ונהיה משותק ברגליו, אך למרות הכל זה לא הפריע לו לזכות בכהונת נשיא ארה"ב, ואף להיות הנשיא שכיהן הכי הרבה קדנציות בהיסטוריה של ארה"ב. הוא המשיך לתפקד ואף בהצלחה, למרות היותו שרוי במצב בו הרבה אחרים היו נכנעים למר גורלם ומתדרדרים...

האין זה כה מוזר שכה שכיח המצב שאנשים צריכים קודם להיות מוכנעים ע"י תבוסות וכישלונות כדי להבין אז, שיש להם מיינד המסוגל לשלוט בבעיותיהם ולהמיר כל בעיה להיות הזדמנות.

ואכן, ננסה לומר זאת עם הכי הרבה התלהבות שניתן כי אפשר וצריך למצוא בקשיים והצרות שלנו, את האתגר שיעורר בנו השראה להמשיך לחתור להצלחה. כזו שלעולם לא היינו מגיעים אליה ללא הקשיים הללו. המחבר כעת מפנה אותנו לסיפור אישי עליו כאשר הוא איבד את אמו ולמרות שזהו אובדן אישי כואב וכבד הוא מצא את היתרון של חוויה זו בדמות האישה החדשה של אביו, אשר בזכותה הוא הגיע למצב שבו הוא הוצג בפני מר קרנגי אשר לבסוף הוביל לשיתוף פעולה אשר הוליד את המיזם הזה של פיתוח הפילוסופיה של מדע ההצלחה. כך שהוא מדגים כי גם באמצעות מאורעות קשים מנשוא ניתן להפיק תמורה נאה, למרות שישנם רגעים בהם נראה כי שפל כה נמוך אינו יכול להוביל לשום תועלת, ועדיין זו הזדמנות. לכן הוא מסכם כי אין שום מאורע כה גרוע אשר אינו יכול להפוך ליתרון ולהצלחה, באמצעות שמירה על גישה מנטאלית חיובית בנוגע אליו, ואם נפתח את ההרגל לחפש אחר יתרון זה בכל מאורע בו ניתקל. זה כמובן דורש לעשות שימוש בעיקרון היוזמה האישית.

בהמשך מדבר המחבר על העיקרון של: "you lose what you do not use".

הוא קורא לזהות את כל העושר שהתברכנו בו ולעשות בו שימוש באופן נבון ובונה ולא, נאבד אותו. כך צריך להמשיך לטפח חברויות וקשרים אישיים אחרת מאבדים אותם. היה אדיש לקהל הלקוחות שלך ולפטרוניך, ובמהרה תמצא עצמך חסר לקוחות וחסר תעסוקה. כלל זה נכון גם לגבי השימוש במיינד שלנו, קרי לעשות שימוש בשליטה על המיינד שלנו ולתרגל אותה.

להלן תרגיל ליישום אשר יוביל אותנו לתגלית חיובית עבורנו אם ניישם אותו בצורה כנה:

נחזור לעברינו ונזכר בכל הכישלונות והצרות שלנו מהעבר. נלמד את האירועים הללו ונחפש בהם את הזרע של היתרון או הברכה, ויתכן ונמצא עצמנו עשירים יותר ממה שאי פעם חשבנו.

נזכור לסיום כי שום דבר אינו יכול להיקרא כישלון, עד שלא קבלנו אותו ככזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים