TGR7, גישה מנטלית חיובית.

3TGR, נפוליאון היל, גישה מנטלית חיובית.

אנו כעת בסרטון השביעי העוסק בפיתוח גישה מנטאלית חיוביתגישה זו חייבת להיות נוכחת לצורך טיפוח המוטיבציה וההעצמה האישית. נקווה שעד סוף הפרק הזה נהיה ממש קרובים למפתח העיקרי להצלחה, אשר שזור לאורך כל הסרטונים אך כעת הוא מאוד קרוב למפתח העיקרי, כך שנהיה מוכרחים לזהות אותו.

בסרטונים הקודמים ציינו כי גישה מנטלית חיובית היא הנכס העיקרי באמצעותו ניתן לגבור על כל מכשול העומד בדרכינו אל ההצלחה והשגת יעדינו בחיים. מעבר לכך שעקרון זה הינו העומד בראש העיקרים החשובים שעליהם מושתתים כל 12 הפרמטרים המשפיעים על גיבוש אישיות נעימה, וכתוצאה מכך מובילים אותנו לקבלת כל העושר המיועד לנו מאת היקום, אלא נוסיף ונגבש רשימה המורה לנו מה עלינו לעשות על מנת לשמור על המיינד שלנו חיובי:

1)      עלינו ללמוד לקבל את מצב רוחם של הסובבים אותנו, ומעין "לזרום" איתם, ולהימנע מלשים לב למורת רוחם או לקבל מאורעות שוליים ביחס עם סביבתנו, כמצבים קיצוניים או כמצבים קונטרוברסליים. אנשים גדולים, תמיד נמנעים מלהיכנס לסיטואציות של חילוקי דעות או אי נעימות, כאשר זה רק אפשרי.

2)      הרגל עצמך להתחיל כל יום בהתניה של המח להיכנס למוד חיובי ואופטימי, אך בצורה כזו שתוכל להתמיד בזה ולהמשיך כך כל היום, למרות כל הנסיבות האפשריות.

3)      למד עצמך את ההרגל של מכירת עצמך לאחרים בצורה לא ישירה, כגון, לשאול שאלות מנחות, אשר יובילו את בן שיחך לתגובות מסוימות המתאימות לך. ואל תרשה לעצמך להיגרר לויכוחים מיותרים בנוגע לעניינים שאינם חשובים.

4)      אמץ את ההרגל של לצחוק צחוק גדול ומשוחרר (אולי גם כפוי בתחילה), אחרי כל פעם שאתה נסער או מתרגז, ואף נסה להתחיל כל יום עם צחוק מהלב של דקה רצופה אחת לפחות. תרגול זה יעזור לך לשנות את הכימיה במח ולהכניס אותך למוד של גישה מנטלית חיובית. (כמובן, אולי יהיה זה רעיון טוב, לתרגל את הצחוק במקום "פרטי" (:).

5)      התחל כל יום עם שבחים ותודות על כל העוולות, ההפסדים והכישלונות שנחלת בעבר, ומניית היתרונות הטומנים בחובם מאורעות אלו, וכיצד בזכותם אנו מתקדמים היום. לאחמ"כ הוסף והלל את הברכות וההצלחות אותם אנו עומדים לקצור כבר מהיום. (לפי הסרטון צריך להודות על הברכות שנקבל במהלך היום.)

6)      למד לרכז את מחשבתך על החלק האפשרי לעשייה של כל הבעיות שלך ושאיפותיך, והתחל לבצע את החלקים שאתה יודע להתחיל ליישם כבר היום. לא משנה מהן הבעיות שלך ומהן שאיפותיך, יש לבטח לפחות דבר אחד שאתה יכול להתחיל ליישם כבר היום שיעזור לך להתקדם אל עבר ההגשמה. מצא מהו הדבר הזה ועשה אותו.

7)      למד לשעתק את כל הנסיבות הלא נעימות לפעולה מידית המשדרת לגישה מנטלית חיובית. ועשה זאת למנהג קבוע ומוטמע. לדוגמא, אם אתה כעוס, שנה מיד את כיוון החשיבה שלך לעבר תחביב שאתה אוהב או לעבר שאיפותיך, החזק במחשבה זו והיה עסוק בה למשך 5 דקות.

8)      הכר בכך שכל מאורע המשפיע על חייך, נעים או לא, הינו דשן לתבואת העושר שלך. לכן עליך להשתמש בו כדי ליהנות מהפירות של זה בצורה כזו או אחרת. זכור כי חוזקך נובע ממאבקיך. הטמע את מנהג זה והיווכח בבוא העת כי אין מאורע שאינו רווחי עבורך.

9)      הסתכל על חייך כעל מסלול ארוך של תהליך השכלה של לימוד מכל חוויותיך, טובים ורעים, והיה על המשמר לקלוט את התובנות הקטנות של הלקחים שתלמד במנות קטנות כל פעם כתוצאה מהמאורעות שאתה חווה, הנעימות והלא [sociallocker]

נעימות.

10)  התאם את העולם לצרכים שלך והשקפתך אם תרצה, אך התחל עם עצמך במידה מסוימת של שיפור עצמי אשר יוביל אותך להיות פתוח יותר, סבלני וגמיש יותר בהשקפותיך וגישתך וההתחברות שלך ויחסיך עם סביבתך.

11)  הבע את אסירות התודה שלך פעמיים ביום על הכרתך בכך שניתנה לך השליטה המלאה על המיינד שלך עצמך, ובקש הנחיה מההשגחה העליונה לכך שתוכל לעשות שימוש נבון בכל מחשבותיך ומעשיך.

12)  צא מגדרך בתדירות יומית בהכרתך באיכויותיהם המשובחות של סביבתך והגרים איתך, אך אל תזכיר את מגרעותיהם. לאחמ"כ שים לב איך עם הזמן אותה הסביבה תחל להבחין במעלותיך החיוביות שלך.

13)  קבל כל ביקורת על עצמך כהזדמנות לבדיקה עצמית כדי להחליט כמה מביקורת זו הינו נכון\מוצדק. היה בטוח שתגיע לתובנות מרעישות בנוגע לעצמך, אשר יעזרו לך למשך שארית חייך.

14)  אל תסכים לקבל מהחיים או מכל אחד אחר, כל דבר שאינך רוצה בו, וזכור שמהאטמא גנדי הצליח לגבור על כל הצבא הבריטי באמצעות עיקרון זה של התנגדות פסיבית.

15)  זכור תמיד כי ישנן 2 נסיבות שיכולות לגרום לך לדאגה: אילו שביכולתך לעשות משהו בגינן ואלו שלא. לגבי האחרונות אינך יכול לעשות כלום למעט יישום של התנגדות פסיבית וסירוב להניח להם להדאיג אותך.

16)  שמור את מוחך עסוק ורתום לחלוטין במה שאתה הכי משתוקק אליו- שאיפתך העיקרית בחיים. כך שלא יישאר לך זמן לעסוק במחשבות על מה שאינך רוצה.

זו הנקודה הקרובה ביותר למפתח העיקרי להצלחה.

17)  אם אי פעם תחוש ברע בנוגע לעצמך, הסתכל סביב ומצא מישהו שמצבו גרוע משלך, והתחל בכך שתחל ראשית בלהושיט לו עזרה. הפוך מנהג זה להרגל ותחווה את אחד מניסי החיים, כי מה שאתה עושה לאחרים, אתה עושה לעצמך. (אפשר לקרוא לזה קארמה...).

18)  בחר מישהו שאתה מחשיב כמישהו שהיית רוצה להיות. ואז גש לעבודתך וחקה את הבחור הזה בכל צורה אפשרית. האנשים הגדולים היו תמיד "מעריצי דמויות מהוללות", אולם הם בחרו את האנשים הנכונים לחיקוי.

19)  טפח את טון הדיבור שלך להיות טון דיבור מוזיקלי הנעים לאוזן, וזכור שצליל הדיבור שלך הוא חלון פתוח דרכו האנשים יכולים לקבל תחושה של נשמתך. זה יהיה יעיל אם תוכל להקליט מספר דגימות מדיבורך באופן יומיומי, בעודך מטפח את ההרגל של בטויך העצמי באופן נעים לאוזן. אם אתה עוסק בשיווק ומכירות, הרגל זה יוכיח את עצמו במהרה עבורך.

20)  רשום לפניך במקום בו תצפה ותזכור כל הזמן את המשפט הבא:

"כל מה שהמיינד יכול לתפוס ולהאמין בו, המיינד יכול להשיג."

"Whatever the mind can conceive and believe the mind can achieve."

זכור גם שאתה הוא היחיד שיכול לספק עבורך גישה מנטלית חיובית. כעת מה שתבחר לעשות בנידון טומן בחובו את גורלך בעתיד.

[/sociallocker]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים