TGR3, השקעה.

TGR, נפוליאון היל, השקעה

השקעהכעת נדבר על העיקרון השלישי. פיתוח ההרגל של- "Going the extra mile", או בעקרון השקעה בכל מה שאנו עושים, קל וחומר שירותים שאנו מספקים, אם בכוונתנו להציב תו מחיר גבוה עבור עצמנו.

עקרון זה נמדד בסולם ה- QQMa (Quality of service rendered, Quantity of service rendered, and Mental attitude in which services are rendered ). עקרונות אלו, קובעים את ממדי ההצלחה שלך בתחום בו תעסוק ואת מידת התגמול בו תזכה לבסוף.

כל המצליחים משתמשים בעקרונות אלו, גם אם לא מתוך מודעות מכוונת. אולם אנו ננסה להראות כיצד ליישם את העקרונות האלו באופן מוכוון ולהשיג יתרון על עמיתינו ה"אינטואיטיביים".

מה יצא לנו מזה שניישם את העקרונות הללו?

[sociallocker]

1)      הרגל זה של השקעה יביא אותנו לתשומת ליבם החיובית של אלו אשר יוכלו לספק לנו את ההזדמנויות לקידום של מטרותינו.

2)      השקעה תקבע במיינד שלנו את החוק האוניברסלי לפיו אנו נמגנט אלינו תוצאות אשר יובילונו לקבלת החזרים גדולים יותר על מאמצינו.

3)      השקעה תוביל אותנו להיות הכי מקצועיים שאפשר, מתוך העובדה שתמיד נשאף לספק עבודה באיכות הכי טובה האפשרית.

4)      אם נעקוב אחר עיקרון זה, זה יוביל אותנו להיות בעלי ערך מוסף גבוה, אשר בכך יוביל אותנו להיות ממותגים כמוצר\שירות שלא ניתן\כדאי לוותר עליו. מתוך כך, תג המחיר שלנו יהיה גבוה בהתאם.

5)      אם אנו עובדים כשכירים, עיקרון זה ישמור עלינו מועסקים גם בתקופות של פיטורים מתוך העובדה שהתפוקה שלנו היא גבוהה יותר.

6)      כמו כן, מתוך אפקט הקונטרסט, אנו נהיה באופן בולט יותר טובים, כי כל השאר בקושי מוכנים לספק את תפוקתם, ואנו מגיעים עם סוג של תפוקה נוספת.

7)      אם אנו ניישם את העיקרון הזה ונבצע את עבודתנו בנועם ובכיף, זה יוביל אותנו להתנהג באופן כללי בגישה חיובית יותר ויוביל אותנו גם להתחבב יותר על עמיתנו ומכרנו.

8)      זה יוביל אותנו לפתח דמיון אינטואיטיבי נרחב כי כל הזמן נהיה פתוחים לחשוב על איך לשפר את תוצרתנו.

9)      אנו נחפש לנוע בעקבות רצונותינו ושאיפותינו במקום שאחרים יאמרו לנו מה לעשות. שזהו המנהג הראשון החשוב לצורך פיתוח של מנהיגות בכל תחום שהוא.

10)  מנהג זה בהחלט מוביל לפיתוח החשיבה העצמית המונחית לפי הסתמכות עצמית ומובילה את האדם להתנייד באופן עצמאי ללא פיתוח תלות באחרים.

11)  מנהג זה מסייע בלחימה כנגד הנטייה לדחיינות, אלמנט אשר נמצא בהרבה מהמקרים ברקע הסיבה לכישלון.

12)  הליכה בדרך זו של השקעה והליכת האקסטרא מייל, תוביל את האדם להיות מכובד ומקובל בבריות כאדם אשר הם רוצים להתחבר אתו ולשתף אתו פעולה באופן חברותי.

13)  הרגל זה עוזר לפתח את המיקוד במטרה שלנו (מושא תשוקתנו- Definiteness of purpose) אליה אנו חותרים, וחודל אותנו מלהמשיך לשוטט בין דברים ללא מטרה ברורה וללא התקדמות מעשית.

14)  זה מונע מאתנו לקבל תירוצים למה לא מגיע לנו להתקדם. כי אם אנו עושים רק את המינימום הנדרש, אזי לא עשינו שום דבר להתקדם אל מעבר לאותה נקודה בה אנו נמצאים בשלב זה.

15)  הרגל זה של Going the extra mile"", מפתח לנו במח את המצב האידאלי לפיתוח של ברית שיתוף פעולה (המאסטר מיינד) עם אחרים.

מי שמיישם עיקרון זה אין לו סיכוי לא להתקדם והקידום בעבודתו או ביזמויותיו, הוא רק עניין של זמן. כך האנשים הטובים תמיד מחליפים עבודות למשרות טובות יותר, עסקים מתפתחים ומתרחבים וכו.

ע"מ לבחון את העיקרון הזה של ההצלחה, באמצעות השקעה, הבה ונדגום אותו בניסיון:

ראשית הבה ונספק, נניח החל ממחר, עבודה עבור מישהו, ללא שהתבקשנו וללא שאנו מצפים לכל תמורה שהיא ממנו. שנית, עלינו לספק את העבודה הזו באופן חברותי ונחמד, אשר יעיד כי אנו נהנים מהעבודה הזו. שלוש, הבה ונחזור על הפעולה הזו 7 ימים ברציפות.

עתה נבחין בתגובות שנקבל מסביבתנו. נשים לב כי עלינו לעשות את זה ללא מאמץ או תכנון מיוחדים או קפדניים אלא בצורה טובה חיובית טבעית וקלילה.

[/sociallocker]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים