TGR8, התלהבות.

התלהבות

TGR, נפוליאון היל, התלהבות

התלהבות היא הנושא עליו מדובר בסרטון השמיני. רגשות לא תמיד מגיבים מידית להגיון אלא לפעולה. יהיה לנו קשה להגיע להישגים משמעותיים ולהצלחה, עד שלא נפעל מתוך התלהבות. זה משול להצתת הקיטור המפעיל את המנוע.

אמנם ידע הוא כח, אך זו רק חצי האמיתה. כי הידע פועל רק כאשר הוא מיושם לצורך השגתה של מטרה מוגדרת וברורה. התלהבות היא אחת הדרכים החזקות אשר דרכה נוכל להכניס לפועל את ההשכלה שלנו, החינוך והידע. דיבור ללא התלהבות הוא רק מילים בעלמא, אינו אפקטיבי ולעיתים הוא גם יכול להיות משעמם, אם יצא לך לשים לב למרצה כלשהו אשר אינו משלב התלהבות בהרצאתו.

כעת נסביר, מדוע המתלהב זוכה בכזאת השפעה בקרב מאזיניו המושפעים ממנו?

לשם כך נתחיל בהסבר על כך שהמח שלנו בנוי בצורה של תחנת קליטה ושידור המקבלת ומשדרת את הוויברציות של המחשבות שלנו ושל אנשים אחרים, על גבי האתר. כאשר אנו מפעילים התלהבות, אנו למעשה עושים פעולה של הגברה לוויברציות של המחשבות אשר משודרות מהמח שלנו, כך שהן מגיעות לאנשים אחרים ומשפיעות עליהם בצורה מהירה וטובה יותר. למעשה, ניתן לשדר את המחשבות אשר טעונות בהתלהבות חרישית, כך שהם יגיעו וישפיעו על אנשים אליהם אנו מכוונים את המחשבות שלנו. עובדה זו ידועה היטב בקרב פסיכולוגים ובקרב סוכני מכירות אשר עושים שימוש בשיטה זו כדי להתנות את מוחם של קונים פוטנציאליים למצב של נכונות לקבל את דבריהם, לפני שהם בכלל מתחילים למכור להם. בטוח שהבחנת בכך כי התלהבות היא דבר מדבק מאוד, אשר גורמת לבני שיחנו להתגייס ביתר הקשבה לדברים, ולהיכנס למצב דומה ולהגיב בהתלהבות.

אנדרו קרנגי אמר פעם, כי אם תשחרר אדם אחד הפועל בהתלהבות בבית העסק, עד מהרה הוא ידביק את כל הסביבה באותה התלהבות, לא משנה אם חיובית או שלילית. הוא המשיך והסביר כי כאשר הוא בוחר עובדים לקידום בעסקיו הדבר הראשון שהוא בודק זה את יכולתו של האדם להביע עצמו בהתלהבות יתרה. לטענתו, התלהבות היא התכונה החשובה ביותר לפיתוח מנהיגות. העו"ד המצליחנים הם לא אלו אשר יודעים יותר טוב את כל החוקים, אלא אלו אשר מתלהבים יותר ומשכנעים יותר טוב כתוצאה מכך את מאזיניהם, או את השופטים באמונתם בתיקיהם.

כאשר אתה מוצג בפני מכר חדש, ביכולתך להעביר מסר חיובי ולהתחבב יותר על הצד השני, אם תביע התלהבות מההיכרות. כאשר אתה לוחץ ידו של מישהו, זו הזדמנות נוספת להשאיר רושם חיובי אם תלחץ את ידו של המכר באופן חם ומלא המשדר התלהבות, במקום יד קרה המושטת ומוחזרת מהרה תוך ברכת שלום קרה וקורקטית, ללא כל שמץ של חום והתלהבות.

לצורך גיוס ההתלהבות בהתנהלותנו, כאשר אתה פוגש מישהו שאינך מכיר או מישהו מוכר, עליו אתה רוצה להשאיר רושם חיובי, נקוט בפעולות הבאות:

1)      הפעל את ההתלהבות, והתאם את הטונים בקולך לכך שתשדר לצד השני כי אתה בהחלט שמח לפגוש אותו ותן לו להרגיש כי אתה אכן מרוצה מלתקשר אתו.

2)      כאשר אתה לוחץ את ידו, החזק אותה באופן מוצק, ולחץ מעט בסיומה של כל פסקה המובעת בעת ברכת השלום ההדדית.

3)      כאשר אתם מתחילים בשיחה ואתה הצד היוזם, ודא כי אתה מכווין  את שיחה לנושאים המעניינים את הצד השני.

4)      המשך בשיחה באופן של שאלת שאלות בהתלהבות ובהקשבה לנושאים שמעניינים את הצד השני וישמור אותו מרוכז בשיחה. ואז כאשר תשיג את הקשבתו ונכונותו וההתעניינות שלו בך ובמה שיש לך לומר, שוחח עמו על ענייניך ותשיג כך את מירב הנכונות מצדו. העצה הטובה ביותר למכור עצמך לאחרים היא בכך שראשית תמכור את האחרים לעצמם.

המורים המצליחים ביותר הם אלו אשר מצליחים להדביק בהתלהבותם את תלמידיהם. הרופאים המוצלחים ביותר הם לא אלו אשר מתאימים את התרופה הטובה ביותר אלא אלו אשר יודעים להוסיף גם מידה של התלהבות ואופטימיות בקרב הפציינטים שלהם. התלהבות הינה אחת התכונות המאפיינות וצורת הביטוי של האישיות הנעימה אשר אחת מהיתרונות של אישיות כזו היא בריאות טובה. הגורמים היחידים לכיבים פפטיים, הינם דאגות יתר וגישה מנטאלית שלילית. הדבר היחיד אשר יכול לרפא תופעה זו הינה גישה מנטאלית חיובית. נדמה כי חיידקים פתוגניים, יתקשו לשגשג בדמם של אלו אשר הינם בעלי גישה מנטאלית חיובית.

בנוסף, נדמה כי אפילו תפילות אשר נאמרות ביתר התלהבות מובילות לתוצאות מהירות וטובות יותר.

בשלב זה המחבר ממליץ על פרוצדורה של קריאה יומית אשר תאמר בהתלהבות מידי יום למשך 10 דקות, אשר גם יובילו לתוצאות טובות יותר וגם יתרמו לנו להבעה כללית באופן מתלהב וחיובי. ההמלצה היא לבצע את תהליך זה על רשימה של נושאים אשר הכי מעניינים אותך.

כמו כן, הוא ממליץ לשלב באופן שגרתי טון של התלהבות בשיחתנו עם סביבתנו הקרובה, אשר יתרום לאהדתנו בקרב סביבתנו הקרובה. תוכל ליהנות מיתרונות ההתלהבות אם תאמץ פרוצדורה להבעה כללית של עצמך באופן של התלהבות, אשר תוטמע בך באופן טבעי כאשר אתה משוחח עם הסביבה.

אם ברצונך לקבל מושג לגבי איך מפתחים את ההתלהבות או איך היא נשמעת או המחשת יתרונותיה, נסה להיזכר בטונים של קולך בעת שיחה עם בת\בן הזוג בעת ההיכרות. התלהבות תמיד מושגת בקלות רבה יותר ע"י עיסוק בנושאים בהם יש לנו עניין ורצון רב יותר. אם אין עניין ומניע, כנראה שגם לא תהיה התלהבות.

נזכור כי 3 הנושאים העיקריים, אשר שולטים בעולמנו והמניעים לעניין רב יותר והתלהבות הינם:

1)      רגש האהבה

2)      רגש הסקס

3)      התשוקה להישגים כלכליים.

שילוב של כל שלושה מרכיבים אלו, עשויים להמיר אדם ממוצע לגאון.

מעתה, הבה ונשלב את מידת ההתלהבות בהתנהלות שלנו, וניווכח כמה תועלת אנו מפיקים מכך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים