TGR4, יישום האמונה.

TGR, נפוליאון היל, יישום האמונה

יישום האמונה

כעת נדבר על העיקרון הרביעי, "Applied Faith", שזה יישום האמונה. זוהי תכונה שמצויה בקרבנו, ולא דבר חדש, אם כי יתכן כי לא עשינו בה שימוש.

לפי עיקרון זה, אנו צריכים לנקות מעל ליבנו את כל הדאגות והספקות ולהתכוון, להתרכז ולחשוב על מטרת שאיפתנו בחיים (Desired Definite purpose). בסרטון הראשון, ציינו את העבודה שכולנו נולדנו עם הברכה של שליטה חד משמעית ומוחלטת על דבר אחד בלבד- השליטה במיינד שלנו והיכולת שלנו להכווינו ולהובילו לעבר כיוון אחד שהוא המטרה שלנו. יישום האמונה שלנו הוא הצעד הראשון והגישה הרוחנית שעלינו לטפח ליישם ולהטמיע בעצמנו לפני שנוכל לקבל שליטה מלאה שלנו על המיינד שלנו. הוא האמצעי שבאמצעותו נוכל לפרוץ את תוכנה של החבילה החיובית (לינק) המכילה את כל השפע שדברנו עליו בסרטון הראשון אשר אנו ממגנטים אלינו לאחר השליטה המלאה שנוכל ליישם על המיינד שלנו.

ע"מ שנוכל לפתח בקרבנו את ההתניה לקבלת העיקרון הזה של יישום האמונה ולהשתמש בו, עלינו להבין שישנן 2 דרכים בהן נוכל להשתמש באמונה. נוכל להשתמש בו באופן הרגרסיבי, כלומר ע"י כך שנאפשר למוחנו להתרכז במחשבות השליליות ומגנט לעצמנו את הדברים השליליים, שהם התוכן של החבילה השלילית המוזכרת בסרטון הראשון. וזו הסיבה שאנשים מסיימים את דרכם בעולם הזה עניים ועריריים. מאידך, נוכל להכווין את המיינד שלנו לחשוב חיובית ולמגנט לעצמנו את תוכנן של החבילה החיובית המכילה את העושר.

ישנו דבר אחד המבדיל בין מצליחן לבין זה שלא הוא היכולת שלהם להאמין. הם רואים רק את חצי הכוס הריקה. המצליחנים גם רואים את החצי הריק אך רואים גם את החצי המלא. נשים לב כמה פעמים האדם הממוצע צריך להיכשל לפני שהוא פורש, וזה בגלל חוסר האמונה. הנרי פורד שהיה חלוץ תעשיית הרכב, האמין, למרות שכל סביבתו טענה בפניו כי זה לא רעיון חכם, כי יוכל להמציא מרכבה משוכללת יותר מכל עגלה עם סוס שהיתה קיימת עד אז, למרות הלעג של סביבתו. הוא שכפל את אמונתו לצורה של תעשיית רכב ענפה, ושינה את כל אורך חיינו בכך מאז. מר פורד פרץ דרך חומת הפחד ע"י כך שעשה שימוש בעיקרון המאסטרמיינד שציינו בסרטון השני. אבל ע"מ שנוכל לאפשר לעקרון המאסטרמיינד לעבוד לטובתנו, ולהתחיל להצליח, אנו מוכרחים להתחיל להאמין. המקום הראשון להתחיל להאמין היא בעצמנו. עלינו להתחיל בהכרה בכך שנולדנו עם היכולת לשלוט באופן מוחלט במיינד שלנו. נשים לב שע"י כך שניישם את העקרונות הללו, אנו נגרום לחיים שלנו להניב עבורנו את כל מה שאנו דורשים מהחיים. דורשים, ולא מתחננים. אם הבורא לא היה מתכוון שנפיק מהחיים כל מה שאנו דורשים (ולא מתחננים), הוא לא היה יוצר אותנו עם שליטה מלאה על המיינד שלנו. לכן, אם חייך אינם כפי שהיית רוצה שהם יהיו, ביכולתך לשנות זאת. למעשה ביכולתך לשנות ולהשיג כל דבר שתחפוץ בו, אם רק תשאיר את המיינד עסוק בדברים שאתה רוצה ולגמרי מחוץ לתחום של התעסקות בדברים שאינך רוצה. להלן מספר כללים שיעזרו לנו לשמור על גישה מנטלית, אשר תעודד את המצב של יישום האמונה:

1)      דע בדיוק מה אתה רוצה, והאמן שאתה מסוגל להשיג את זה ושאכן תשיג זאת.

2)      הבע את תודותיך מספר פעמים ביום, על כך שקבלת את מה שאתה רוצה, אפילו לפני שקבלת את זה בפועל פיזית. החזקה הפיזית של משהו מתחילה במיינד ראשית.

3)      שמור את המיינד שלך פתוח לרגשותיך היצירתיים. כאשר יעלה בראשך רעיון ליוזמה, אל תחכה אלא התחל לפעול בכיוון זה מיד. זכור שאין הוצאה לפועל של רעיון המתגבש במיינד, ללא פעולה פיזית.

4)      עלינו לזכור שאמונתו של האדם נבחנת הרבה פעמים לפני שהוא מוכרז כמנצח. ולכן קבל את תבוסתך כלא יותר מאשר עניין זמני וחולף אשר מטרתו רק לאתגר אותך.

5)      תשוקה יוקדת לגבי הדבר שאתה רוצה\מטרת היעד, היא נקודת המוצא לכל יישום האמונה. עלינו להיות מוחלטים וברורים במטרתנו, להיות החלטיים ולפעול.

נזכור כי אמונה היא לא משהו שאנו משיגים אלא משהו שכבר בחזקתנו, אך יתכן שאנו עושים בו שימוש בכיוון הפוך לשאיפותינו בכך שאנו מאמינים יותר בכישלון מאשר בהצלחה. בנוסף נזכור כי האמונה היא לא האמצעי או הכח להשיג את מה שאנו רוצים, אלא האמצעי המכווין אותנו אל עבר מה שאנו רוצים ולהשיג אותו. נזכור שהאמונה שלנו מוגבלת רק למה שאנו מחליטים להאמין בו ושנוכל להשיג כל מה שאנו מאמינים בו (במסגרת ההיגיון) אם רק ניישם את עקרון האמונה לגביו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים