קשיים

אסור לאפשר לכשלונות והטעויות שבדרך לשבור אותנו. 28

לא נאפשר למציאות לגבור עלינו. אם יש קשיים וטעויות או כשלונות בדרך, נקבל זאת כחלק מהשלבים שבדרך. עלינו לצפות לכך שבדרך נסטה\ נטעה\ נכשל... אחרת החיים והעולם היו משעממים. הקשיים הם חלק ממשחק החיים שאנו אמורים לקבל בברכה, לאמץ בחום, ולא לאפשר להם לשבור את רוחינו אלא להיפך, הם צריכים לחזק אותנו. רק צריך להזדרז... צריך לנצל אותם במהירות האפשרית, להפיק מהם את המיטב. כמו מישהו שאנחנו לא אוהבים או מעריכים, אך מוכרחים לשמור איו על יחסים טובים ולכן כל פעם שנראה אותו, לא נזעיף אליו פנים כי נדע שהוא ירצה לנתנקם בנו... להיפך- אנו נהיה הכי נחמדים אליו בעולם.. נתעניין בשלומו ונשאל אותו מה הוא בפיו הפעם. איך עוברים עליו החיים ומה יש לו לספר לנו.. כך נשמור איתו על יחסים טובים, נלמד ממנו ונוכל להפיק ממנו את מה שאנו רוצים וטוב לנו ואולי אפילו להיעזר בו בשעת הצורך...(:

אם לא סיימנו את העבודה שהתחלנו בה בגלל קשיים, או טעויות או כשלונות קטנים, איך נוכל להתבונן בעצמנו במראה...? אלא אם כן, התנאים השתנו והנתונים קיבלו משמעות אחרת או שפתאום, באופן אובייקטיבי הובן כי הפרוייקט אינו כדאי יותר. אבל מאחר וצריך לבצע מחקר שוק מקיף מראש, מצבים כאלו הינם פחות שכיחים, אם התחלנו באמת לעבוד על הפרוייקט שלנו. אסור להישבר ולשים לב טוב שלא איבדנו את האמונה בעצמנו ובפרוייקט בגלל קשיים ותרוצים ולא מסיבות אמיתיות. צריך להגיע לקו הגמר ואז לערוך שוב דו"ח מצב והפקת לקחים ולראות איפה הדברים עומדים, לקחת נשימה, לטעון את המצברים ולהמשיך מחדש ברעל ליעדים הבאים של הפרוייקט.

זו הדרך להגיע להצלחה בחכמה, במהירות, ביעילות ועם הכי פחות שחיקה. לשחות נגד הזרם זה לא קל. יש דגים כאלה, שכשהם מגיעים ליעדם, מה קורה להם...? ): - אנחנו רוצים להיות יותר חכמים מזה... אם נטמיע את הכללים, וניישם את הדברים ולא רק נקרא אותם ונסכים- אין ספק שנצליח...!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים